ANALIST CREDITE SUCURSALA PIATRA NEAMT

ROCREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- identifica oportunitati de vanzare pentru toate produsele si serviciile societatii si ofera suport conducerii sucursalei pentru realizarea activitati de vanzare;
- analizeaza si verifica actele necesare acordarii creditului, intocmeste documentatia de credit si o inainteaza conducerii spre aprobare;
-se asigura ca toate contractele de credit si garantie si documentele aferente creditelor sunt semnate corect, verifica incasarile aferente creditului;
-raspunde de inregistrarea contractelor de credit si a altor angajamente in favoarea clientilor in aplicatia informatica;
- acorda credite, retine comisioane si efectueaza operarea in sistemul informatic.

CERINTE

- studii superioare economice;
- experienta in activitatea de creditare cel putin 2 ani, preferabil intr-o institutie financiar bancara;
- abilitati foarte bune de organizare, planificare si atentie la detalii;
- permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant;
- tichete de masa;
- tranining de specialitate;
- posibilitatea dezvoltari unei cariere de succes

DESCRIEREA FIRMEI

INSTITUTIE FINANCIAR NEBANCARA