Operator CNC

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-pregateste masinile unelte si SDV-urile necesare procesului de fabricatie;
-pregateste piesele ce urmeaza sa fie prelucrate conform documentatiei tehnice de executie;
-executa piesele dupa documentatia tehnica primita si programele CNC;
-efectueaza control tehnic de calitate pentru piesele executate, cu instrumente de masura si control;
-efectueaza activitati necesare de mentenanta/intretinere zilnica pentru mentinerea in conditii optime de lucru a masinilor si echipamentelor auxiliare.

CERINTE

-studii tehnice medii sau superioare
-cunostintele de specialitate (citire/interpretare desen tehnic si tolerante, cunostinte de prelucrari prin aschiere de mare precizie, cunoasterea SDV-urilor utilizate in procesul de productie)- constituie avantaj
-experienta in domeniu - constituie avantaj
-cunostinte minime de operare PC
-domiciliul stabil in Pascani (sau imprejurimi)

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial consistent

Compania Proinvest Group SRL din Pascani dezvolta, produce si comercializeaza semifabricate, componente si sisteme din otel pentru constructii, inginerie si industrie, solutiile din otel pentru constructii avand in prezent cea mai mare pondere in programul de productie si de vanzari. (www.proinvestgroup.ro)