Inginer (pentru laborator metalografic)

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Preleveaza probe de materiale metalice (materii prime si semifabricate metalice)
-Pregateste probele prelevate astfel incat acestea sa-si pastreze nealterate proprietatile metalurgice.
-Efectueaza analize/determinari metalografice standard
-Asigura trasabilitatea produselor fabricate din punct de vedere al materialelor si proceselor termice.
-Depoziteaza si gestioneaza probele utilizate la determinari si analize metalografice.
-Mentine echipamentele utilizate la pregatirea probelor in parametrii de functionare specificati de catre producator.

CERINTE

-Experiența într-o poziție similara constituie avantaj
-Studii superioare tehnice- preferabil Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor
-Cunostinte in industria metalurgica constituie avantaj
-Cunostinte operare PC, cunostinte Autocad

BENEFICII OFERITE

-pachet salarial motivant

Compania Proinvest Group SRL din Pascani dezvolta, produce si comercializeaza semifabricate, componente si sisteme din otel pentru constructii, inginerie si industrie, solutiile din otel pentru constructii avand in prezent cea mai mare pondere in programul de productie si de vanzari. (www.proinvestgroup.ro)