Inginer metalurg

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Preleveaza probe de materiale metalice (materii prime si semifabricate metalice).
-Pregateste probele prelevate astfel incat acestea sa-si pastreze nealterate proprietatile metalurgice.
-Efectueaza analize/determinari metalografice standard (ex: IGO si decarburare pentru probele de calire, evaluare carburi).
-Asigura trasabilitatea produselor fabricate din punct de vedere al materialelor si proceselor termice.
-Depoziteaza si gestioneaza probele utilizate la determinari si analize metalografice.
-Mentine echipamentele utilizate la pregatirea probelor in parametrii de functionare specificati de catre producator.

CERINTE

-Experiență de minim 3 ani într-o poziție similara
-Studii superioare tehnice
-Cunostinte aprofundate in industria metalurgica
-Cunostinte operare PC

BENEFICII OFERITE

pachet salarial

Compania Proinvest Group SRL produce si comercializeaza componente metalice (profile zincate Z,C, U si L), tabla cutata, tabla plana, tigla metalica si de asemenea este furnizor de sisteme integrate de constructii metalice- hale industriale pe structuri usoare sau din europrofile, cu închideri din panouri sandwich compacte sau ventilate si structuri metalice (www.proinvestgroup.ro , www.mbscom.ro )