Inginer metalograf

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

-Preleveaza probe de materiale metalice (materii prime si semifabricate metalice)
-Pregateste probele prelevate astfel incat acestea sa-si pastreze nealterate proprietatile metalurgice.
-Efectueaza analize/determinari metalografice standard
-Asigura trasabilitatea produselor fabricate din punct de vedere al materialelor si proceselor termice.
-Depoziteaza si gestioneaza probele utilizate la determinari si analize metalografice.
-Mentine echipamentele utilizate la pregatirea probelor in parametrii de functionare specificati de catre producator.

CERINTE

-Experiența într-o poziție similara constituie avantaj
-Studii superioare tehnice: preferabil-Facultatea de Stiinta si Ingineria Materialelor sau Facultatea de Mecanica
-Cunostinte in industria metalurgica constituie avantaj
-Cunostinte operare PC
-Domiciliul stabil in Pascani

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial motivant

Compania Proinvest Group SRL activeaza prin cele trei divizii proprii, respectiv MBS Construcţii, divizia responsabilă cu dezvoltarea, producţia şi comercializarea de componente eficiente din oţel pentru industria de construcţii; MBS Inginerie, divizia responsabila cu proiectarea, producţia şi montajul de sisteme inginereşti alcătuite integral din componente produse de divizia MBS Construcţii şi MBS Industrie, divizia responsabilă cu dezvoltarea, producţia şi comercializarea de bare şi profile trase la rece pentru industrie (www.mbscom.ro, www.proinvestgroup.ro )