2 Economisti

SC PROINVEST GROUP SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Economist 1

1.Preia comenzile de la departamentul de vanzari si le introduce in soft-ul de productie
2.Se asigura ca toate comenzile primite contin toate informatiile necesare pentru a putea fi date in lucru
3.Verifica informatiile despre stoc si comenzile de livrare
4.Verifica comenzile din punct de vedere al cotatiei de pret, cantitatilor si termenelor de livrare
5.Raspunde de corectitudinea datelor si a comenzilor introduse in soft-ul de productie respectand ordinea termenelor de executie
6.Colaboreaza cu departamentul productie, vanzari si logistica
7.Intocmeste documente de insotire a marfii: facturi, avize, decalaratii de conformitate
8.Gestioneaza relatiile cu portofoliul de colaboratori ai firmei, ii informeaza cu privire la produsele firmei, comenzi, livrari, termene de plata, promotii

Economist 2

1.Activitati de contabilitate

Oras de lucru: Pascani, jud. Iasi

CERINTE

- absolvent studii superioare, de preferat economice;
- experienta in salarizare/ contabilitate - constituie avantaj
- foarte bune cunostinte de legislatie;
- cunoasterea pachetului de programe MS OFFICE
- cunostinte limba engleza - constituie avantaj
- persoana orientata spre cariera profesionala, cu dorinta de perfectionare continua;
- capacitate de comunicare si relationare foarte bune;
-abilitati de lucru cu termene limita, de a rezolva sarcini multiple concomitent, toleranta crescuta la situatiile stresante;
- capacitate de organizare si disciplina a muncii;
- simtul responsabilitatii.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial
- training de specialitate

Compania Proinvest Group SRL din Pascani dezvolta, produce si comercializeaza semifabricate, componente si sisteme din otel pentru constructii, inginerie si industrie, solutiile din otel pentru constructii avand in prezent cea mai mare pondere in programul de productie si de vanzari. (www.proinvestgroup.ro)