DIRECTOR NATIONAL DE VANZARI – Romania si Moldova

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordonarea departamentului de vanzari.
Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de managementul companiei.
Consolidarea pozitiei companiei cu privire la cota de piata.
Extinderea bazei de clienti si administrarea celei existente.
Analiza si coordonarea activitatii personalului din subordine.
Raportarea periodica catre management conform procedurilor interne.
Protejarea si imbunatatirea imaginii companiei in piata.

CERINTE

Abilitati de construire a unor bune relatii interpersonale.
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare.
Orientare catre clienti, atitudine profesionala si proactiva. Flexibilitate, deschidere catre nou,
rabdare.
Capacitate de a solutiona situatiile tensionate care apar in cadrul relatiilor dintre angajati si/sau
clienti.
Simt organizatoric si responsabilitate. Abilitati de conducere si coordonare a
activitatii unui colectiv tehnic-comercial.
Bune cunostinte si simt tehnic. Capacitate de persuasiune si convingere in raport cu obiectivele propuse. Atentie distributiva, atentie la detalii.
Capacitate de analiza si sinteza. Capacitate de a lua decizii rapid si eficient.
Personalitate energica, gandire pozitiva.
Amabilitate si eficienta.
Rezistenta la stres.
Capacitate de a se incadra in termenele stabilite.
Studii superioare finalizate (preferabil tehnice).
Cunostinte de limba engleza (scris/vorbit) nivel
conversational (germana constituie avantaj).
Cunostinte operare PC (SAP-avantaj, Windows,Microsoft Word si Excel,
Internet).
Permis de conducere categoria B.
Experienta in domeniu pe o pozitie similara - minim 3 ani.
Disponibilitate de deplasare in tara si in strainatate
peste 50%.

BENEFICII OFERITE

Bonusuri in functie de performanta.
Autoturism de serviciu, telefon, laptop, asigurari medicale.

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!