Contabil Senior - com. Pantelimon - companie multinationala germana

Georgia Management

Job expirat

RESPONSABILITATI

- tine la zi evidentele financiare si contabile;
· asigura inregistrarea documentelor conform tabelului de sarcini;
· introduce si verifica in sistem inregistrarile efectuate din punct de vedere contabil;
· tine evidenta operatiunilor efectuate;
· colaboreaza la intocmirea lucrarilor de inchidere lunare, a exercitiului financiar si la intocmirea situatiilor financiare semestriale si anuale;
· participa la activitatile specifice de intocmire a bugetului companiei;
· participa la operatiunile de inventariere a patrimoniului;
· intocmeste si transmite confirmari de sold pentru clienti interni si externi periodic si la inchiderea exercitiului financiar, raspunde de solutionarea acestora;
· sesizeaza superiorul ierarhic, Departamentul de Vanzari si Managementul cu privire la clientii restantieri, conform regulilor interne;
· intocmeste rapoarte si situatii centralizatoare specifice conform cerintelor superiorilor ierarhici;
· sa analizeze, sa sintetizeze si sa prezinte rapoartele solicitate de superiorii ierarhici, cu propuneri concrete de solutionare a problemelor sesizate, daca este cazul, pentru corectarea/imbunatatirea activitatii curente;
· sa fie la curent cu modificarile legislative care privesc domeniul in care activeaza

CERINTE

· Cunoasterea limbii engleze la nivel cel putin mediu
· Studii superioare in domeniul financiar-contabil
· Operare PC (nivel avansat): MS Office (Word, Excel etc.), programe de gestiune financiar-contabila (SAP).
- cunoasterea legislatiei in domeniul financiar-contabil la nivel profesional

BENEFICII OFERITE

- program de lucru de luni-joi 8.00-17.00, vineri 8.00-14.00
- bonus anual de 1 salariu lunar
- tichete de masa
- prime Paste si Craciun
- transport asigurat prin microbuze proprii

Suntem o companie de consultanta in domeniul serviciilor de resurse umane, oferind clientilor nostri un suport de calitate pentru externalizarea anumitor servicii din aceasta arie de activitate. Scopul nostru este de a aduce un plus de valoare si eficienta prin serviciile oferite: selectie si recrutare, training, consultanta organizationala si organizarea de evenimente de team-building.