Contabil

Fatrom Aditivi Furajeri SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Inregistrare in softul de contabilitate a tuturor documentelor justificative;
- Intocmirea facturilor care trebuie emise catre clienti (facturare);
- Intocmirea de dispozitii de plata/incasare catre casierie;
- Completarea de chitante, cecuri, bilete la ordin;
- Inregistrarea bonurilor de consum;
- Inregistrarea rapoartelor de productie;
- Inregistrarea, urmarirea si verificarea productiei stocate;
- Verificarea de rapoarte operationale cantitativ-valorice pentru stocuri si productia in curs de executie (devize de lucrari privind materialele consumate si manopera, procese verbale de finalizare a investitiilor);
- Inregistrarea in contabilitate a statelor de salarii lunare;
- Asigurarea corespondentei si circulatia documentelor financiar-contabile cu privire la contabilitatea si gestiunea stocurilor si productiei in curs de executie;
- Verificarea acuratetii documentelor financiar-contabile de gestiune intrate in companie;
- Inventarierea anuala a stocurilor, mijloacelor fixe si obiectelor de inventar.

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta minim 5 ani in evidenta contabila privind productia de produse finite, intocmire bilant, intocmire declaratii

(D300, D390, D100, D101)

- Experienta de operare in softuri de contabilitate, iar experienta de operare in softul Charisma constituie un avantaj;
- Abilitati de comunicare si spirit de echipa;
- Abilitati de organizare, coordonare, minutiozitate, atentie la detalii;
- Responsabilitate pentru lucrarile efectuate si termenele stabilite.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Transport asigurat;
- Mediu de lucru placut si dinamic.