Referent Tehnic (department Radio)

Camusat Rom Telecomunicatii

Job expirat

RESPONSABILITATI

Context

Camusat este o companie multinationala cu prezenta in peste 45 de tari si cu peste 2000 de angajati. Din anii ‘40 compania a crescut si a dezvoltat 5 linii de business, cum ar fi: constructiile de site-uri de telecomunicatii, instalare si punere in functiune echipamente radio, proiectare si instalare sisteme de alimentare alternative cu energie regenerabila si hibrida, instalare si mentenanta de retele de fibra optica si servicii de monitorizare si gestionare ale echipamentelor montate la nivel mondial.

Functia Postului

Pentru a sprijini Departamentul Radio national in implementarea sarcinilor administrative, cautam un Referent Tehnic pentru a ajuta cu arhivarea, compilarea si urmarirea documentelor necesare punerii in functiune a unui site de telecomunicatii.

Raportand catre un Project Manager Tehnic, candidatul potrivit va fi expus la documentatie cu un continut tehnic, un mediu de lucru dinamic si o diversitate mare de proiecte.

Sarcini
• Inregistrarea de date pe diferite platforme online
• Inregistrarea si arhivarea documentelor legate de serviciile externalizate (inregistrari receptive, rapoarte, formulare de feedback, anexe)
• Mentinerea comunicarii cu persoanele implicate (client, terti si personal depozit Camusat) pe toata durata procesului de solicitare, ridicare, transport si depozitare materiale
• Mentine o evidenta clara (hardcopy si softcopy) a tuturor documentelor de insotire si a PV diverse
• Informarea managerilor de proiecte Camusat cu privire la toate operatiunile desfasurate pe fiecare proiect sub forma unui raport simplu precum si raportari generale, saptamanale
• Completarea dosarelor proiectului pe masura ce sunt obtinute noi documente si raportarea gradului de completare
• Intocmirea sau verificarea listelor de materiale radio inainte de inaintarea lor catre diferiti clienti sau depozitele acestora
• Conceperea dosarului final al proiectului
• Arhivarea dosarelor finalizate

CERINTE

Cerinte
• Studii medii (sau superioare) cu profil tehnic
• 1-3 ani de experienta relevanta – de preferat intr-o companie cu profil tehnic/de constructii
• Cunostinte de limba engleza sau franceza ar fi un plus
• Cunostinte bune de operare PC – Word, Excel, Outlook
• Atentie la detalii
• Orientare catre rezultate
• Abilitati de implementare sarcini administrative

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Salariu motivant
• Bonus de performanta
• Oportunitatea de a lucra in proiecte mari, inovative
• Oportunitati de dezvoltare pe baza de performanta
• Pachet de beneficii (abonament medical, transport asigurat s.a.)