Ospatar

COMTEL FOCUS SA - hotel angelo Otopeni

Job expirat

RESPONSABILITATI

- efectueaza servirea clientilor conform standardelor hotelului;
- face propuneri si sfatuieste clientul atunci cand este cazul;
- intocmeste corect si verifica notele de plata;
- participa in mod direct la pregatirea salilor pentru evenimente;
- raporteaza sefului direct orice problema aparuta si orice eventuala reclamatie din partea clientului;
- face propuneri pentru imbunatatirea ofertei de produse si servicii oferite clientilor;
- face propuneri pentru eficientizarea activitatii restaurantului si a barului;
- participa la efectuarea inventarelor.
CV la adresa mirela.obreja@viennahouse.com

CERINTE

- experienta de cel putin 2 ani in postul de Ospatar in cadrul unui hotel;
- calificare de ospatar/barman/sef de sala;
- cunostinte foarte bune de limba engleza;
- atent la detalii, organizat;
- persoana comunicativa;
- aspect fizic placut si ingrijit;
- persoana proactiva;
- dorinta si capacitate de munca.

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dezvoltare a carierei;
- mediu de lucru dinamic si profesionist;
- pachet de beneficii atractiv.

Hotelul de 4 stele 'angelo Airporthotel Bucureşti' este situat în imediata apropiere a Aeroportului Internaţional Henri Coandă pe drumul european E60/DN1, beneficiind în consecinţă de legături de transport rutier convenabile. Chiar şi înainte de 2008, când fost redefinit conform conceptului hotelurilor angelo al grupului hotelier Vienna International, s-a numărat printre primele adrese de hoteluri business din Bucureşti. Îmbinarea reuşită dintre concepte de design moderne şi servicii de calitate superioară reprezintă factorul determinant în ecuaţia de calitate a angelo Airporthotel Bucureşti.

Unele dintre caracteristicile deosebite ale hotelului angelo Bucureşti:

Distanţa de numai 300 m de Aeroportul International Henri Coandă
Transferul gratuit la şi de la Aeroportul International Henri Coandă
177 de camere (dintre care 69 amenajate în designul angelo)
Săli de conferinţe şi de întâlniri cu o capacitate de până la 190 de persoane (20 de săli individuale pentru şedinţe sau reuniuni)
Internet gratuit in lobby si in camere
Parcare păzită (gratuită) pentru clienţii hotelului