Operator Incarcator-descarcator

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Incarcatorul-descarcatorul este responsabil pentru incarcarea-descarcarea bagajelor, marfurilor si coletelor de posta din aeronave si transportul lor catre terminalul Cargo sau plecari/sosiri pasageri.

CERINTE

- apt din punct de vedere psihologic si medical;
- rezistent la efort fizic si conditiile meteo.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
-- formare profesionala la locul de munca;
- posibilitatea de avansare intr-o industrie dinamica;
- conditii bune de lucru;
- stabilitate;
- echipament complet de lucru.

Venitul net este:
- intre 2000 - 2500 pentru detinator permis de conducere cat.B, manipulare bagaje si marfuri si conducere echipamente categoria B (tractoras electric, banda bagaje, etc.)
- intre 2500 - 2700 pentru detinator permis de conducere categoria C, manipulare bagaje si marfuri si conducere echipamente categoria C (masina apa potabila, vidanja, etc)
- intre 2600 - 2800 detinator permis de conducere categoria D, manipulare bagaje si marfuri si conducere autobuz pasageri.

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.