Lucrator Comercial/Bufetier/Ospatar - Aeroportul Henri Coanda

dnata Catering SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Respectarea regulilor de servire printr-o atitudine profesionala si intr-o maniera eficienta;
• Intampinarea si pozitionarea clientilor la masa;
• Preluarea si servirea comenzilor;
• Servirea produselor alimentare si a bauturilor;
• Satisfacerea cererilor clientilor prin standardele solicitate de companie;
• Participa la pregatirea locatiei/salilor de servire/salilor de evenimente;
• Verificarea termenelor de garantie a produselor conform standardului companiei si in acord cu indicatiile sefului de sala;
• Cunoasterea meniului astfel incat sa poata oferi in orice situatie informatii competente cu privire la produsele din meniu;
• Realizarea notei de plata si a incasarilor;
• Acordarea sprijinului clientilor in alegerea preparatelor;
• Foloseste tehnici de eficientizare a vanzarilor.

CERINTE

Program de lucru:
12/24 si 12/48, cu contract de munca pe perioada nedeterminata.

Candidatul ideal:
• Studii liceale/scoala profesionala;
• Experienta pe o pozitie similara - constituie avantaj;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational - constituie avanataj;
• Diploma de ospatar - constituie avantaj;
• Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
• Orientare catre client.

BENEFICII OFERITE

• Oferim angajatilor noştri oportunitatea de a lucra alături de persoane cu experienţă semnificativă în domeniu.
• Garantia corectitudinii contractuale;
• Salariu fix + spor vechime totala in munca + spor de noapte + spor de weekend;
• Bonusuri periodice dobandite in urma peformantelor dovedite si a vanzarilor;
• Facilitati acordate angajatilor in cadrul companiei (tichete de masa, masa calda, transport, alte facilitiati conform Contractului Colectiv de Munca);
• Planuri de dezvoltare profesionala si training, activitati sociale in cadrul companiei.

DNATA CATERING din România furnizează pe Aeroportul Internaţional Henri Coandă (AIHCB): servicii de alimentaţie publică pe Terminalul Plecări din AIHCB prin unităţi de tip: fast-food, snack-bar, cafenele şi restaurante şi servicii de catering la bordul aeronavelor.

Serviciile de alimetaţie publică mai sunt furnizate şi in saloanele business şi VIP.