INGINER AUTOMATIST

IMARK SISTEM

Job expirat

RESPONSABILITATI

- urmareste si respecta planul de mentenanta preventiva in ceea ce priveste functionarea in parametrii
tehnici optimi a instalatiilor electrice ale utilajelor si echipamentelor electrice de la nivelul intregii
societati.
- asigura functionarea sistemelor de automatizare in paramentrii tehnici stabiliti;
- asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare;
- propune solutii de imbunatatire a proceselor;
- participa la realizarea lucrarilor de investitii si reparatii, pe domeniul electric AMC – automatizari, la
termenele si standardele de calitate stabilite.

CERINTE

- studii superioare de specialitate: Automatica si Calculatoare / Electronica;.
- experienta profesionala minimum 2 ani in domeniul automatizarilor programabile;
- bune cunostinte in domeniul automatizarilor industriale, automate programabile tip PLC Siemens,
Allen Bradley, Omron, masini interfata cu utilizator – HMI Siemens, Omron, Allen Bradley, Eaton si
Delta, invertoare de frecventa tip Lenze, Eaton, Allen Bradley;
- abilitati de planificare si organizare, persoana responsabila, adaptabila;
- cunostinte PC: suita MS Office, programe si platforme specifice din domeniul automatizarilor;
- cunostinte lb. engleza nivel avansat (limbaj tehnic specific);
- permis de conducere cat B.
- disponibilitate la deplasari in tara;