FACTURIST

SC SERPICO TRADING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Asigura suport departamentului intern de Contabilitate prin actiuni precum:efectuare de plati online, inregistrare facturi servicii etc;
• Emiterea de facturi si avize interne pe marfa ce va livrata clientilor companiei;
• Asigura procesarea documentelor prinvind returul de marfa;
• Intocmeste avizele de transfer marfa si clarifica eventualele diferente ;
• Asigura efecturarea regularizarilor legate de diferentele la receptie cantitative / pret la clienti .
• Crearea rutelor de livrare in sistemul informatic.
• Asigura verificarea permaneneta a stocurilor de marfuri aricole similare, marfa depozitata in alta locatie si marfa in curs de livrare -ERP ;
• Furnizeaza diverse rapoarte solicitate de catre superiori sau colegi.
• Verificarea saptamanala a avizelor nefacturate si a diferentelor de pret/cantitative

CERINTE

Studii superioare absolvite(de preferat Contabilitate);
Minimum 6 luni experienta anterioara in operatiuni de facturare.
Persoana integra.

BENEFICII OFERITE

Decont transport

Serpico Trading este o companie de renume pe piaţa românească de import şi distribuţie de produse alimentare. Înfiinţată în anul 1993, Serpico Trading şi-a desfăşurat activitatea sub egida profesionalismului, confirmându-şi astfel poziţia de lider.

Activitatea companiei se împarte în două mari categorii:
- importul de produse alimentare

Parteneriatele de încredere pe care le-am consolidat cu producători europeni de renume ne-au permis să aducem pe piaţa românească o serie variată de produse alimentare congelate şi ambientale, pentru care să asigurăm distribuţia naţională. Printre partenerii noştri străini, se numără: Bonduelle,Fillipo Berio,Siblou,Adriana, Maseko.

- distribuţia de produse alimentare

Tradiţia companiei pe piaţa românească ne-a facilitat încheierea de parteneriate durabile cu producătorii autohtoni pentru distribuţia naţională de produse alimentare de calitate.

Compania Serpico Trading şi-a dezvoltat o reţea performantă de logistică pentru distribuţia de produse alimentare proaspete, dar şi pentru cele refrigerate şi congelate.

Calitatea serviciilor noastre este confirmată şi de certificatul ISO 9001:2008 şi de aprecierea UKAS – Quality Management.