Electrician

COMTEL FOCUS SA - hotel angelo Otopeni

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executa interventii si reparatii urgente solicitate telephonic sau prin intermediul fisei de interventie;
- Executa lucrari de intretinere preventive in hotel;
- Controleaza, intretine si repara instalatiile electrice din hotel - dulapuri si tablouri electrice, utilajele din bucatarie, echipamentele ce fac parte din sistemul de climatizare, traseele de cabluri sau instalatiile si echipamentele electrice marunte;
- Transmite consemnele de evenimente si lucrari de la un schimb la altul;
- Asigura mentinerea unei temperaturi ambientale corespunzatoare in toate spatiile hotelului;
- Efectueaza lucrarile uzuale de intretinere a instalatiilor sanitare si de climatizare (partea de instalatii);
- Masoara si consemneaza saptamanal in caietul de evenimente cantitatea de motorina existenta in rezervoare precum si evenimentele deosebite ce au avut loc in perioada cartului de lucru;
- Respecta si executa lucrari conform standardelor de lucru si de calitate specifice Retelei Hoteliere;
- Se ocupa de conservarea, repararea si intretinerea decoratiilor din hotel, a mobilierului si a tamplariei;
- Asista si ajuta colegii de la celelalte departamente in rezolvarea problemelor de natura tehnica ivite;
- In urma primirii fiselor de eveniment sau la anuntarea sosirii unui grup masiv de oaspeti ia masurile ce se impun pentru realizarea conditiilor optime in spatiile ce urmeaza a fi inchiriate;
- In cazul declansarii alarmei de incendiu se deplaseaza de urgenta la locul semnalat si ia primele masuri ce se impun;
- Anunta de urgenta seful ierarhic despre defectarea sau iminenta defectarii oricarui echipament ce poate afecta buna functionare a hotelului, evalueaza si ia masurile ce se impun pentru remedierea situatiei;
- Este responsabil de pastrarea in conditii bune a tuturor sculelor de lucru din dotare;
- Impreuna cu alti colegi asigura deszapezirea pe timp de iarna a spatiilor de acces in hotel si in curte;
- Efectueaza verificarea zilnica si completeaza fisa de verificare a tuturor echipamentelor din hotel si anunta seful ierarhic de anomaliile sau defectele aparute indiferent daca acestea au putut fi remediate sau nu;
- Are obligatia de a remedia de urgenta toate aspectele tehnice gasite in neregula de catre Managerul de serviciu sau de catre alti colegi ce verifica camere astfel incat sa nu existe camera blocate sau scoase din functiune;
- Efectueaza toate lucrarile cu atentie, curat si ingrijit astfel incat sa nu deterioreze altceva in spatial de lucru (pereti, plafoane, usi, mocheta, etc);
- Actualizeaza, ingrijeste si claseaza documentatia tehnica;
- Gestioneaza si raspunde de echipamentele, sculele si materialele din departament

CERINTE

- calificare Electrician de joasa tensiune;
- experienta in domeniul intretinere hotel reprezinta un mare avantaj;
- cunostinte de lucrari instalatie, zugraveli, automatizari, etc
- disponibilitate de lucru in ture de 12/24, 12/48;
- simt de raspundere ridicat;
- persoana foarte organizata;
- atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- posibilitati de dezvoltare a carierei
- mediu de lucru dinamic si profesionist
- pachet de beneficii atractiv

Hotelul de 4 stele 'angelo Airporthotel Bucureşti' este situat în imediata apropiere a Aeroportului Internaţional Henri Coandă pe drumul european E60/DN1, beneficiind în consecinţă de legături de transport rutier convenabile. Chiar şi înainte de 2008, când fost redefinit conform conceptului hotelurilor angelo al grupului hotelier Vienna International, s-a numărat printre primele adrese de hoteluri business din Bucureşti. Îmbinarea reuşită dintre concepte de design moderne şi servicii de calitate superioară reprezintă factorul determinant în ecuaţia de calitate a angelo Airporthotel Bucureşti.

Unele dintre caracteristicile deosebite ale hotelului angelo Bucureşti:

Distanţa de numai 300 m de Aeroportul International Henri Coandă
Transferul gratuit la şi de la Aeroportul International Henri Coandă
177 de camere (dintre care 69 amenajate în designul angelo)
Săli de conferinţe şi de întâlniri cu o capacitate de până la 190 de persoane (20 de săli individuale pentru şedinţe sau reuniuni)
Internet gratuit in lobby si in camere
Parcare păzită (gratuită) pentru clienţii hotelului