Electician Utilaje

Globe Ground Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:
Efectueaza lucrari electrice de intretinere si reparatii ale utilajelor, echipamentelor de lucru si sistemelor tehnice din dotarea companiei, in conformitate cu instructiunile tehnice emise de catre producatorii acestora.
Executa controlul final al lucrarii efectuate si informeaza superiorul direct daca a intampinat dificultati in desfasurarea activitatii.
Consemneaza in rapoartele de reparatii lucrarile executate si informeaza superiorului direct daca vor fi necesare lucrari suplimentare la urmatoarea interventie sau revizie asupra echipamentului in cauza.
Da dovada de implicare si responsabilitate in executarea cat mai eficienta a lucrarilor atribuite, fara a afecta standardul de calitate al acestora.
Gaseste si aplica solutiile tehnice corespunzatoare, pentru remedierea defectiunilor.

CERINTE

Candidatul ideal:
Studii medii (absolvite cu diploma bacalaureat); preferabil scoala tehnica de profil (electromecanic).
Cursuri de pregatire si/sau perfectionare pentru intretinere si reparatii electromecanica.
Cunostinte de electrica, electromecanica si automatizari.
Capacitate de auto-organizare.
Capacitate de relationare si munca in echipa.
Experienta pe o pozitie similara minim 2 ani.
Constituie un plus: cunostinte medii de limba engleza/germana.
Constituie un plus: atestat de stivuitorist

The largest ground handling services provider on Henri Coanda International Airport since 1992. We offer full ground services to major airlines such as Austrian Airlines, Lufthansa, Swiss International Airlines, EL AL, Air Canada, Aegean, TAP Portugal, Tarom and others.