Asistent departament contabilitate

UGUR YAPISAN

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica intocmirea documentelor primare conform legislatiei in vigoare;
- inregistrarea documentelor in programul de contabilitate;
- Intocmeste bazele de date si situatiile analitice;
- Efectueaza si/sau verifica lucrarile de contabilitate primara;
- Asigura arhivarea documentelor primare;
- Administrarea evidentei platilor conform termenelor contractuale;
- Asigura suport administrativ si operational sefului contabil in pregatirea raportarilor;
- urmarirea scadentelor la plata pt. furnizori, prestatori de servicii etc.;
- participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil;
- efectueaza operatiuni bancare si intocmeste setul de documente pentru operatiuni bancare ;
- mentinerea relatiei cu ITM si Administratiile Financiare
- Tine evidenta stocurilor, gestioneaza fizic stocurile si inregistreaza toate miscarile aferente acestor stocuri.

CERINTE

- Studii economice - de preferat
- Minima experienta in contabilitate primara, gestiunea stocurilor;
- Cunostinte MS Office (Word, Excel)
- Cunoasterea programului SAGA - constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu in functie de realizari.
Sansa de a lucra intr-un mediu profesionist, intr-o echipa tanara si motivata.
Asigurare accidente de munca.
Asigurare privata de sanatate.

Infiintata in 1992, compania noastra s-a specializat in productia si comercializarea de echipamente frigorifice comerciale. Destinate cu precadere producatorilor de inghetata, de lactate, de bere, de bauturi racoritoare, de vin, de apa si de alimente, acestea pot fi produse intr-o gama sortimentala si tipo-dimensionala foarte variata.