Bucatar Specialist

COMTEL FOCUS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- In absenta Bucatarului Sef organizeaza activitatile de productie culinara;
- Propune retete si urmareste realizarea lor;
- In absenta bucatarului Sef supravegheaza si controleaza toate lucrarile din bucatarie;
- Controleaza si raspunde de calitatea materiilor prime si a produselor finite;
- Controleaza si asigura starea de igiena corespunzatoare a locului de munca, a personalului, a produselor alimentare si preparatelor;
- In absenta Bucatarului Sef intocmeste comenzile de aprovizionare pentru oferirea tuturor sortimentelor din listele sau meniurile pentru mese comandate;
- Asigura pastrarea in conditii optime de igiena, temperatura si vecinatate a marfurilor, materiilor prime si produselor finite;
- Asigura gestionarea patrimoniului incredintat (inventar, materii prime, produse finite);
- Raspunde de aplicarea normelor de protectie a consumatorilor

CERINTE

- exprienta de cel putin 5 ani, de preferat intr-un lant de hoteluri;
- calificare Bucatar Specialist
- cunostinte foarte bune de tehnici culinare
- cunostinte foarte bune de reguli de igiena
- bun gestionar
- persoana dedicata
- disponibilitate, ingeniozitate, responsabilitate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv
- posibilitati de dezvoltare

Hotelul de 4 stele 'angelo Airporthotel Bucureşti' este situat în imediata apropiere a Aeroportului Internaţional Henri Coandă pe drumul european E60/DN1, beneficiind în consecinţă de legături de transport rutier convenabile. Chiar şi înainte de 2008, când fost redefinit conform conceptului hotelurilor angelo al grupului hotelier Vienna International, s-a numărat printre primele adrese de hoteluri business din Bucureşti. Îmbinarea reuşită dintre concepte de design moderne şi servicii de calitate superioară reprezintă factorul determinant în ecuaţia de calitate a angelo Airporthotel Bucureşti.

Unele dintre caracteristicile deosebite ale hotelului angelo Bucureşti:

Distanţa de numai 300 m de Aeroportul International Henri Coandă
Transferul gratuit la şi de la Aeroportul International Henri Coandă
177 de camere (dintre care 69 amenajate în designul angelo)
Săli de conferinţe şi de întâlniri cu o capacitate de până la 190 de persoane (20 de săli individuale pentru şedinţe sau reuniuni)
Internet gratuit in lobby si in camere
Parcare păzită (gratuită) pentru clienţii hotelului