Bucatar

COMTEL FOCUS SA - hotel angelo Otopeni

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Organizeaza activitatea locului de munca prin:
- realizarea lucrarilor de curatenie in vederea inceperii activitatii
- verificarea si pregatirea utilajelor, ustensilelor si obiectelor de inventar
- pregateste locul de munca pentru activitati ulterioare
2. Cunoaste foarte bine meniul si pregateste preparatele respectand intocmai reteta de fabricatie si procedurile interne;
3. Pregateste preparatele solicitate de catre clienti, conform cerintelor acestora, la temperatura corespunzatoare si in timp util
4. Impreuna cu ceilalti colegi din departament, raspunde de inventarierea tututor ustensilelor si echipamentelor din Bucatarie, precum si de utilizarea si intretinerea acestora;
5. Impreuna cu ceilalti colegi din departament raspunde de inventarul lunar de materii prime si marfuri; participa la efectuarea inventarelor periodice;
6. Are obligatia de a verifica temperatura din frigidere;
7. Are obligatia de a verifica termenele de expirarea ale marfurilor din inventar si de a informa seful direct daca exista marfuri expirate sau care se apropie de termenul de expirare;
8. Are obligatia de a pastra probe de mancare, zilnic, conform reglementarilor legale;
9. Primeste marfa de la furnizori si verifica conformitatea acesteia din punct de vedere calitativ si cantitativ;
10. Pregateste mancarea pentru cantina de personal

CERINTE

- calificare Bucatar / Bucatar specialist;
- experienta cel putin 3 ani in Bucatarie, de preferat intr-un hotel;
- Cunostinte profesionale bune privind:tehnologia culinara/ gastronomie, tehnologia culinara – produse cofetarie/patisserie, norme si reguli de igiena, norme si tehnici de pastrare a alimentelor si produselor culinare, norme de securitate a muncii si PSI

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv
- tichete de masa
- bonusuri
- prime de sarbatori
- cantina
- abonament medical, etc

Hotelul de 4 stele 'angelo Airporthotel Bucureşti' este situat în imediata apropiere a Aeroportului Internaţional Henri Coandă pe drumul european E60/DN1, beneficiind în consecinţă de legături de transport rutier convenabile. Chiar şi înainte de 2008, când fost redefinit conform conceptului hotelurilor angelo al grupului hotelier Vienna International, s-a numărat printre primele adrese de hoteluri business din Bucureşti. Îmbinarea reuşită dintre concepte de design moderne şi servicii de calitate superioară reprezintă factorul determinant în ecuaţia de calitate a angelo Airporthotel Bucureşti.

Unele dintre caracteristicile deosebite ale hotelului angelo Bucureşti:

Distanţa de numai 300 m de Aeroportul International Henri Coandă
Transferul gratuit la şi de la Aeroportul International Henri Coandă
177 de camere (dintre care 69 amenajate în designul angelo)
Săli de conferinţe şi de întâlniri cu o capacitate de până la 190 de persoane (20 de săli individuale pentru şedinţe sau reuniuni)
Internet gratuit in lobby si in camere
Parcare păzită (gratuită) pentru clienţii hotelului