AVIATION EAST

AVIATION EAST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Atributii principale:
• Analizeaza mediul de piata, situatia concurentilor.
• Realizeaza rapoarte analitice, cu rezumate despre cele mai importante aspecte evaluate; se asigura de acuratetea datelor si a surselor utilizate
• In mod continuu analizeaza noile oportunitati din piata si evolutia companiilor asistate
• Identifica si relationeaza cu partenerii si clientii companiei, obtine si furnizeaza date de la/catre acestia
• Responsabil de realizarea fiselor de clienti
• Responsabil de realizarea si mentinerea la zi a continutului paginii web, de realizarea de newslettere si intretinerea activitatilor de social media
• Realizeaza instrumente de cercetare : chestionare, esantioane, materiale auxiliare etc.
• Realizeaza extrageri efective de date - segmentare, analiza, targeting,
• Realizeaza analize statistice ale segmentelor de clienti utilizand aplicatii informatice adecvate si formuleaza concluzii
• Realizeaza implementarea campaniilor de marketing direct respectand standardele de calitate si termenele stabilite.
• Realizeaza prezentari referitoare la domeniul sau de activitate.

CERINTE

Profilul candidatului:
Candidatul ideal este o persoana cu studii de marekting, de preferinta cu specializari in grafica si in marketing on-line, ce va fi responsabil de dezvoltarea unui nou produs precum si de analizele de piata pentru clientii existenti si sustinere in dezvoltarea de evenimente. Responsabil de realizarea studiilor de piata, de co-ordonarea implementarii proiectelor de brand, de realizarea materialulor suport, acesta va genera rapoarte complete asupra evolutiei industriei, a clientilor si competitorilor acestora, a potentialilor clienti si nu numai. Trebuie sa fie capabil sa analizeze, cu maxima atentie la detaliu, datele obtinute, sa le poata interpreta in raport cu evolutia pietei si sa genereze recomandari responsabililor de marketing si forecasting. Ocupantul acestui post realizeaza analize cantitative si calitative, este responsabil de elaborarea si mentinerea continutului de reprezentare in mediile on-line si intretine o relatie cu clientii si furnizorii.

Calitati specifice functiei:
Detine bune cunostinte de marketing, cunostinte excelente de Excel si PowerPoint, are abilitatea de a scrie structurat si de a comunica cu tertii, este orientat spre detaliu, responsabilitate, gandire logica si provocatoare.

BENEFICII OFERITE

Decontare transport
Asigurare medicala -Regina Maria

Aviation East SRL este o companie ce ofera servicii de consultanta specializata in domeniul aviatiei civile si al turismului. Serviciile prestate acopera proiectii si analize de piata, strategii de dezvoltare, precum si solutii de asset management.