ASISTENT KEY ACCOUNT

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Comunicare interpersonalã cu omonimii din partea clientilor, responsabili de derularea contractelor ;
- Gestionarea informatiilor obtinute în desfãsurarea activitatiilor proprii si analiza informatiilor rezultate;
cind nu au fost emise , conform planning-ului.
- Informarea clientilor cu privire la modificarea livrãrilor(atunci cind este cazul)
- Urmareste respectarea angajamentelor de catre clientii din aria de responsabilitate (efectuarea la timp a platilor conform termenelor agreate, realizarea promotiilor in conditiile stabilite,
- Contacteaza clientii si potentialii clienti in vederea prezentarii de oferte, promotii etc;
- Se asigura de onorarea comenzilor de marfa pentru toate produsele distribuite, conform cu comenzile primite;
- Pastreaza legatura cu Departamentul Logistic, in legatura cu evidentele de receptionare a marfii (avize
confirmate etc) precum si cu circuitul documetelor in relatia cu clientii din aria de responsabilitate;
- Pastreaza legatura cu Departamentul Financiar in legatura cu un bun control al soldurilor clientilor din aria de responsabilitate;
- Urmãreste realizarea obiectivelor lunare de volum stabilite ;
- Efectuarea formularelor de listare, a datelor logistice, precum si datele articolelor modificate(date logistice, preturi);blocare/ deblocare articole;
- Pregatire informatii in vederea efectuarii forecast-ului de vanzãri

CERINTE

- Experienta pe un post similar, in departamentul de vanzari si/sau administrativ;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Dorinta de promovare, perseverenta;
- Abilitati de vanzari;
- Organizare si rezistenta la stress;
- Capacitate de analiza si planificare
- Bune abilitati de negociere;
- Atentie distributiva;
- Prezenta de spirit in situatii limita.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.