Agent Turism / Ticketing

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- vanzarea si promovarea pachetelor turistice,
- vanzarea de bilete de avion,
- rezervari hoteluri online utilizand sistemele integrate de furnizori,
- mentinerea si extinderea portofoliului de clienti si colaboratori,
- urmarirea solicitarilor primite prin telefon, e-mail si contactarea colaboratorilor si a clientilor pentru solutionarea cererilor,
- atingerea obiectivelor de vanzari stabilite de catre companie,
- promovarea si vanzarea ofertelor agentiei (site, newsletter, Facebook, etc),
- conceperea si implementarea de oferte promotionale,
- oferirea de servicii de consultanta turistica potentialilor clienti,
- administrarea Site-ului,
- editarea si pregatirea ofertelor, adaugarea si updatarea website-ului, editarea si crearea newsletter-ului, crearea si gestionarea bazei de date cu furnizori si clienti, urmarirea
platilor,
- responsabilitate fata de client, respectarea standardelor si politicilor de companie,
- raportarea periodica privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- experienta intr-o agentie de turism (minim 2 ani),
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat (scris si vorbit),
- cunostinte de operare PC ( Windows,Word ,Excel),
- foarte bune abilitati de comunicare si negociere,
- persoana optimista, serioasa, organizata, rezistenta la stres, sociabila, orientata spre realizarea obiectivelor,
- capacitatea de adaptare la diverse situatii,
- atentie distributiva, atentie la detalii, abilitatea de a prioritiza activitatile.