Agent transporturi(check-in)

INFRA GROUP SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Executa activitatea de inregistrare a pasagerilor, bagajele acestora, a excedentului de bagaj, scrisorilor de transport, in concordanta cu reglementarile interne si internationale completate cu procedurile si instructiunile companiei
- Se asigura ca actele pasagerului indeplineste conditiile necesare pentru a i se accepta intrarea in tara de destinatie.
- Informeaza pasagerii referitor la obiectele interzise transportului aerian.
- Informeaza pasagerii referitor la conditiile de calatorie.
- Informeaza pasagerii despre orice intarziere sau modificare a orei de decolare.Pe toata durata acestor intarzaieri va fi in legatura permanenta cu pasagerii si asigura tratamentul acestora in conformitate cu reglementarile si procedurile companiei
- Pe durata desfasurarii check-in-ului mentine permanent legatura cu agentul de handling pentru asigurarea transferului bagajelor si coletelor la avion si pentru primirea cofirmarii ca avionul este pregatit pentru imbarcarea pasagerilor
- Efectueaza anunturile in vederea imbarcarii si orice alt tip de anunt necesar
- Efectueaza controlul cartii de imbaracare a fiecarui pasager la poarta de imbarcare utilizand scanerul din dotare
- Insoteste pasagerii pana la avion, asista la imbarcarea acestora si preda sefei de cabina un set din documentele cursei

CERINTE

- Cunostinte de limba engleza nivel avansat;
- Nu este necesara experienta

BENEFICII OFERITE

Training asigurat in cadrul societatii

Infra Group a fost infiintata in martie 2010 si opereaza pe doua aeroporturi internationale in Romania: Aeroportul Baneasa - Bucuresti si Aeroportul International Sibiu.

Infra Group furnizeaza servicii de handling la sol pentru operatorii de linii aeriene. Personalul nostru ofera un serviciu extrem de personalizat pentru pasageri si echipaje.

Oferim, de asemenea, in timpul zborului servicii de catering si servicii de ticketing pentru clientii nostrii.