Agent comercial - Otopeni

EBC

Job expirat

RESPONSABILITATI

EBC HR Solutions recrutează 1 Agent Comercial pentru unul dintre clienții săi, o companie multinațională, care activează în domeniul energiei şi ofera servicii de eficiență energetică,

Locatie: Otopeni

Descrierea jobului

In cadrul acestei pozitii, se vor face si deplasari pe teren (Otopeni)

Responsabilități

- Asigură interfața directă cu clientul la sediul organizației din Otopeni;
- Înregistrează, urmărește și expediază corespondența scrisă;
- Analizează potențialul de dezvoltare al pieței din zona de responsabilitate și face propuneri către superiorul ierarhic;
- Propune și pregătește împreună cu validarea superiorului ierarhic și departamentului Marketing campanii comerciale de informare și promovare a serviciilor și produselor;
- Redactează și gestionează contractele de prestări servicii și contractele abonament și transmite săptămânal situația contractelor încheiate la celelalte departamentele implicate;
- Identifică și propune soluții pentru îmbunătățirea serviciului de relații clienți;
- Analizează împreună cu atașatul tehnic de exploatare consumurile lunare de energie ale clienților în vederea facturării;
- Organizează și menține logistica documentelor din cadrul Agenției din Otopeni.

CERINTE

- Operare PC – pachetul Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint);
- Permis de conducere categoria B;
- Experiență minim 1 an, de preferat în domeniul comercial;
- Cursuri de specialitate (comunicare și relaționare cu clienții, contractare comercială);
- Studii medii, de preferat tehnice;

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix;
- Tichete de masă;
- Prime cu diferite prilejuri;
- Decont transport;
- Asigurare medicală.

Suntem compania de resurse umane care identifică, integrează și administrează eficient personalul de care au nevoie clienții români și internaționali.

La noi vei găsi nu doar oportunități de muncă, ci și susținerea morală de care poate mai ai nevoie pentru a prinde curaj. Vom fi lângă tine în timpul interviului cu angajatorul și vom păstra o comunicare transparentă pe toată durata procesului de recrutare.

Nu uita:
Jobul ideal este locul de întâlnire al candidaților și companiilor care se potrivesc, iar noi știm să creăm astfel de locuri de întâlnire.