ADMINISTRATOR RETEA

IFANTIS ROMANIA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

​- asigura buna functionare a calculatoarelor, a echipamentelor periferice precum si a echipamentelor de conectare / interconectare in retea; supravegheaza functionarea calculatoarelor, a echipamentelor periferice si a celor de conectare / interconectare in retea;
- instaleaza si configureaza sisteme de operare si aplicatii, folosind proceduri standardizate; urmareste folosirea corecta a aplicatiilor de catre utilizatori;
- instaleaza si configureaza aplicatii customizate pentru procesul de productie;
- pune la dispozitia utilizatorilor resursele sistemului si / sau pe cele ale retelei in limita privilegiilor acestora;
- verifica respectarea regulilor de securitate a accesului la echipamente si date impuse de inginerul de sistem sau de administratorul de retea; semnaleaza abaterile de la aceste reguli si contribuie la aplicarea procedurilor de corectare;
- ii asista pe utilizatori in rezolvarea sarcinilor de serviciu care implica folosirea calculatoarelor; ii corecteaza pe utilizatori atunci cвnd acestia nu respecta procedurile standard de lucru;
- salveaza periodic si in situatii critice datele de lucru ale utilizatorilor; pastreaza copiile de siguranta ale datelor salvate; restaureaza la nevoie datele salvate si ii ajuta pe utilizatori sa-si recupereze informatiile.
- asigura aprovizionarea firmei cu echipamentele, perifericele si consumabilele necesare.
-pentru a desfasura activitatile presupuse de ocupatie, comunica eficient cu utilizatorii si are o permanenta preocupare pentru perfectionarea propriilor performante.

CERINTE

-Cunostinte medii configurare si mentenanta calculatoare, workstation si servere (Windows Server)
-Cunostinte instalare si configurare Windows
-Cunostinte avansat mentenanta programe contabilitate / birou / ERP
-Cunostinte tehnice minime depanare PC, Laptop
-Cunostinte echipamente specifice domeniului IT (Sisteme PC, Sisteme Server, Periferice, Componente etc)

BENEFICII OFERITE

-Salariu motivant
-Decont transport
-Bonusuri in functie de performanta

IFANTIS ROMANIA S.A.este una dintre cele mai importante companii din industria de procesare a cărnii din România, aflându-se pe podiumul producătorilor naționali de mezeluri.

Adresându-se tuturor celor 22 de milioane de consumatori români, din țară și din străinătate, IFANTIS ROMANIA S.A.acoperă cu produse proaspete, de calitate și gustoase toate categoriile importante de produse, respectiv de la salamuri fierte, crud-uscate, cârnați, crenvurști, șunci și parizere, până la specialități și produse afumate.