specialist import-export

SC METALICA SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Specialist import-export

Responsabilitati:
-gasirea de furnizori/clienti externi pentru materialele necesare procesului de productie respectiv comercializarea produselor si serviciilor societatii
- comunicare cu furnizorii externi pentru a obtine informatii despre produse cum ar fi: preturi, disponibilitate si conditii de livrare
- monitorizarea si optimizarea stocurilor necesare procesului de productie
- examinarea ofertelor, negocierea de contracte si selectarea furnizorilor
- plasarea si monitorizarea comenzilor de materiale catre furnizori
- urmarirea procesului de achizitie de la lansarea comenzilor pana la finalizare, conform detaliilor tehnice si financiar.
- actualizarea nomenclatoarelor sistemului informatic (produse, preturi, furnizori).

CV-urile se transmit pe adresa desfacere@metalica.rdsor.ro , rodicapetreanu@metalica.rdsor.ro sau la sediul societatii (str. Uzinelor, nr. 10) pana in data de 24.09.2015

CERINTE

Cerinte:
-Studii superioare finalizate in domeniul economic / tehnic / tehnic-economic
- Cunostinte foarte bune operare PC (Microsoft Office, Microsoft Outlook, ERP);
- Obligatoriu Limba engleza-nivel avansat, constituie avantaj cunoasterea mai multor limbi straine
- Excelente abilitati de comunicare si negociere.
- Abilitati de analiza si planificare.
- Perseverenta si rigoare in respectarea termenelor.

BENEFICII OFERITE

1