SOFER 10t cu remorca in Oradea

SC ESSERS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

Livrarea sau ridicarea mărfurilor in mod operativ şi in conformitate cu dispoziţiile primite de la conducerea firmei sau cu comenzile transmise de client;

CERINTE

Compania H.ESSERS are disponibil 1 post de sofer, pentru camion 10 tone cu remorca, pentru distributie marfa in Bihor si judetele limitrofe.

CANDIDATUL IDEAL:
•Permis conducere cat. C+E
•Atestat profesional pentru transport marfa
•Card digital pentru tahograf
•ADR pentru marfuri periculoase
•Experienta – min 1 an pe camion cu remorca.

Fondată de către Henri Essers în 1928, H.Essers a devenit în timp una dintre cele mai importante companii din Europa în domeniul transporturilor și al logisticii pentru sectoare ca produse chimice, farmaceutice, medicale, precum și produse de înaltă calitate. Compania a cunoscut o dezvoltare masivă în ultimul deceniu, determinată de creșterea autonomă și de o serie de achiziţii strategice. În 2014, H.Essers a raportat o cifră de afaceri de 442 milioane de euro.

Compania deţine în prezent 930.000 m2 de spaţii de depozitare şi un parc auto de 1.300 de camioane și 2.800 de remorci. Compania are peste 4.300 de angajați în 40 de filiale din 12 țări din Europa de Vest și de Est.