Reprezentant tehnic - productie

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru reprezinta la Oradea cea mai importanta companie din domeniul tamplariei PVC/termopane si aluminiu de pe teritoriul Romaniei, tehnologii moderne si utilaje performante.

Responsabilitatile postului:
- Realizeaza prelucrarea si introducerea in WinArhi si Sistemul informatic a comenzilor primite de la clienti pentru executie, respectand instructiunile de lucru tehnice referitoare la tamplaria PVC;
- Listeaza toate documentele de consum si de productie aferente comenzilor respective;
- Aproba tehnic cereri de oferta si comenzi primite pentru executie;
- Ofera solutii tehnice de executie la cererea Departamentului Vanzari;
- Verifica termenele de montaj si sesizeaza Directorul de productie asupra supraincarcarii programului de productie;
- Lucreaza in stransa colaborare cu toate departamente interne (vanzari, aprovizionare si logistica) in scopul obtinerii de informatii aditionale, cand este necesar;
- Comunica cu departamentele interne adecvate in ceea ce priveste comenzile, capacitatea de productie, dimensiunile maxime ce se pot transporta rutier si alte probleme legate de procesarea comenzilor;
- Participa activ la sedintele departamentale.

CERINTE

- Studii superioare – de preferat tehnice;
- Cunostinte in domeniul tamplariei PVC sau Aluminiu - constituie avantaj;
- Cunostinte de Limba Engleza - constituie avantaj;
- Cunostinte de operare PC: Microsoft Office, WinArhi.

Aptitudini necesare ocuparii postului:
- Seriozitate;
- Excelente abilitati de comunicare;
- Spirit de echipa;
- Atentie la detalii.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv;
- Transport asigurat
- Mediu de lucru tanar si atractiv;
- Conditii moderne de munca.

Contact de luni pana vineri, intre orele 08.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro
Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!