Green Designs angajeaza programator PHP (nivel incepator - mediu)

Green Designs

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Experienta in dezvoltarea de software in PHP
- Cunostinte solide de tehnologii web inclusiv HTML5, CSS3, Javascript, AJAX etc.
- Jquery si alte framework-uri Javascript
- Integrari cu diverse api-uri (facebook, google)
- Cunostinte medii in relationarea cu baze de date MySQL
- Pasiune pentru scriere de cod si creare de design in cel mai bun mod, cat si dorinta de a dezvolta idei noi indraznete
- Engleza la nivel mediu
- Imaginatie bine dezvoltata si dorinta de a propune si implementa concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor web.

CERINTE

- Scrierea de cod bine conceput (“curat”)
- Depanarea, testarea si mentinerea software-ului si a bazei de date pentru a asigura o optimizare si functionalitate puternica
- Contribuirea in toate fazele ciclului de dezvoltare al unui proiect
- Dezvoltarea si implementarea de noi functii pentru a facilita procedurile si instrumentele aferente, daca este necesar

BENEFICII OFERITE

- Firma tanara din Oradea
- Activitatea principala este design-ul, crearea si intretinerea de site-uri web
- Salariu competitiv
- Re-evaluare / marire de salar dupa 3 luni de proba; marire de salar anual
- Mediu de lucru placut si colegi tineri, dar profesionisti
- Experienta de lucru profesionala cu posibilitatea continua de imbunatatire a cunostintelor

DESCRIEREA FIRMEI

dezvoltare si mentenanta website-uri