Operator poliester armat cu fibra de sticla

SC Escenomatica SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigură pregătirea şi întreţinerea matriţei;
- Execută produsele stratificate prin impregnarea fibrelor de sticlă cu răşini poliesterice;
- Finiseaza produsul rezultat prin extracţia din matriţă;
- Efectuează retuşarea produsului, până la obţinerea produsului finit.

CERINTE

Candidatul ideal:
- Experienta minim 3 ani pe aceeasi pozitie
- Acuitate vizuala buna, indemanare si atentie.
- Capacitatea de realizare a amestecului si de impregnare uniforma, fara acumulari de aer, a rasinii pe intreaga suprafata a piesei stratificate;
- Cunoasterea retetelor de preparare a rasinilor, gelcoaturilor si chiturilor;
Cunostinte legate de materii prime si materiale, scule si utilaje (si capacitatea de a le utiliza), norme de securitate in utilizarea acestora;

BENEFICII OFERITE

Actualmente suntem unica firma din Romania care produce tematizare integrala interioara-exterioara si animatronica pentru parcuri de distractii din intreaga Europa.
Lucrari ale companiei se gasesc pe site-ul www.taaindustries.com.

Realizam decoratii tematice pentru parcuri de distractii,scenografii si decoruri pentru teatru si televiziune,animatropnica,etc.