.Net Developer

SC Trencadis Corp SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Căutăm un programator .NET inteligent și talentat pentru a se alătura echipei noastre din Oradea. Principalele sale responsabilități vor fi: programarea, testarea, luarea celor mai bune decizii legate de arhitectura software, code-reviews, bug-fixing, suport clienți și înțelegerea și respectarea specificațiilor tehnice.

CERINTE

● Cunoașterea limbajului C# este obligatorie; Cunoasterea altor limbaje de programare constituie un avantaj
● O.O.P., O.O.D./S.O.L.I.D., design patterns;
● O buna stapanire a platformei .NET (generics, reflection, multithreading, LINQ, Entity Framework & ADO.NET, WCF, etc);
● Cunoștințe solide de web development pe platforma .NET (ASP.NET, ASP.NET MVC, Web API)
● Cunostiine solide de web development pe partea de client-side: AJAX, Javascript / jQuery, HTML, CSS; Cunoasterea unor framework-uri moderne MVVM de Javascript (ex: Angular-JS) constituie un avantaj;
● Testare automata;
● Experiență în Microsoft SQL Server și T-SQL;
● Cunoasterea altor tehnologii de baze de date (Oracle, mySQL, SQL Lite, No SQL), cunostiinte de mobile development (Android, iOS) constituie un avantaj;
● Studii superioare în Inginerie, Calculatoare sau echivalente;
● Abilități foarte bune de comunicare, muncă în echipă și bun jucător de ping-pong. :)

BENEFICII OFERITE

● Salariu motivațional și bonusuri în funcție de performanță;
● Program flexibil, dar muncă disciplinată;
● Mediu de lucru atractiv și oportunități de dezvoltare profesională;
● Echipă experimentată, proiecte inovatoare, scopuri îndrăznețe.

Alătură-te nouă și fă parte din povestea noastră de succes!
Exersează-ți skill-urile în cele mai tari proiecte .NET!
Trimite-ne CV-ul tău la jobs@trencadis.ro.

Vizitează-ne și află mai multe despre echipa noastră pe www.trencadis.ro.

Compania noastră este axată pe dezvoltarea de soluții de reconfigurare optimă a activităților sectorului public în interacțiune cu beneficiarii finali - cetățenii. Prin tehnologie, design și comunicare urmărim fluentizarea proceselor instituționale, inovarea și adaptarea acestora în acord cu evoluția societății.