National Sales Representative

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o societate noua, dezvoltata printr-un proiect cu finantare europeana, care are domeniul de activitate PRODUCTIA SI COMERCIALIZAREA LUMANARILOR DECORATIVE SI DE CULT, care activeaza sub numele unei marci inregistrate, iar atelierul se afla in sat Palota, jud.Bihor. Cautam un reprezentant national de vanzari, cu disponibilitate pentru deplasari.

Responsabilitati :

- Elaborarea si ajustarea strategiilor de vanzare;
- Translatarea strategiilor in obiective masurabile, compatibile si specifice si detalierea acestora in planuri de actiuni (de exemplu target-uri pentru volum, crestere sau distributie de produs);
- Dezvoltarea, impreuna cu celelalte departamente implicate, a listei de preturi;
- Identifica si valorifica potentialul de piata;
- Consolideaza/creste numarul clientilor existenti si castiga noi clienti;
- Raspunde la orice intrebari despre produse si cunoaste detalii tehnice;
- Primeste cereri de oferta de la clienti;
- Realizeaza si trimite oferte – generale sau pe produs;
- Urmareste derularea ofertelor si comenzilor catre clienti;
- Analizeaza cereri de la clienti noi/cereri de distributie si propune/prezinta managerului;
- Genereaza si preia comenzi de la clienti;
- Sprijina si participa la diverse actiuni ale clientilor (expozitii, prezentari, demonstratii);
- Verifica sesizarile clientilor;
- Raspunde de incasarea contravalorii marfurilor livrate catre clientii sai;
- Urmareste concurenta si strange informatii de pe piata;
- Cunoaste si respecta regulamentul si procedurile din firma;
- Colaboreaza cu toate celelalte departamente din firma

CERINTE

- Studii superioare finalizate;
- Experienta minimum 3 an intr-o pozitie similara;
- Bune cunostinte de operare PC
- Viziune personala si strategii de lucru;
- Capacitate de negociere;
- Orientare catre rezultat;
- Capacitate de luare de decizii pe baza datelor existente;
- Capacitate de comunicare;
- Intelegerea indicatorilor financiari si de profit;
- Leadership;
- Capacitate de organizare si sortare a prioritatilor;
- Analiza, prelucrare a datelor si raportare;
- Lucru pe calculator;
- Disponibilitate pentru deplasari (90% deplasare, 10% munca de birou)
- Capacitate de lucru sub presiune.
- Permis de conducere categoria B

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv (Parte fixa + comision la incasare)
- CIM pe o perioada nedeterminata
- Laptop
- Telefon

Contact de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!