Manager vanzari - Expeditor Transport

NEELE LOGISTICS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea portofoliului de clienti – transportatori : identificarea de noi clienti, negociere de contracte, gestionare , deplasare, in caz de nevoie, pt promovarea companiei.
- Planificarea si organizarea transportului de marfuri intern si international, respectiv negocierea transportului ce urmeaza a fi efectuat ( Bursa Transport)
- Intocmirea comenzilor, ofertelor de transport si transmiterea acestora, pt. confirmare, furnizorilor via email
- Urmarirea executarii comenzilor de transport – din momentul lansarii pana in momentul livrarii, respectiv a documentatiei aferente (CMR)
- Contact permanent cu transportatorii/clientii pentru asigurarea livrarilor in timp, cnf comenzilor de transport
- Introducerea datelor operationale in sistemul informatic al companiei
- Diverse alte cerinte din partea sefului ierarhic

CERINTE

- Experienta min. 3 ani in domeniul transportului rutier intern romanesc si international
- Foarte buna cunoastere a pietei romanesti de transport
- Operare PC – nivel avansat
- Cunostinte avansate de limba engleza, limba germana constituie un avantaj
- Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare, negociere in raport cu un potential client
- Permis de conducere cat. B – avantaj
- Rezistenta la stres, disponibilitate la un program prelungit

BENEFICII OFERITE

- Desfasurarea activitatii in cadrul unei echipe tinere si dinamice
- Mediu de lucru interactiv
- Telefon de serviciu – smartphone
- Salariul fix atractiv + procent din rezultate
- Posibilitatea intocmirii contractului pe perioada nedeterminata
- Program de lucru : 08:30 – 17:30

NEELE LOGISTICS este unul dintre cei mai mari furnizori de servicii de logistica, din zona orasului Rotterdam, Olanda. Aceasta afacere de familie, a luat nastere in anul 1966, iar in prezent detine un numar de 8 filiale, in tari precum Olanda, Belgia, Cehia, Rusia si Romania, respectiv in urmatoarele puncte de lucru: Hoogvliet Rotterdam, Rotterdam Botlek, Amsterdam, Coevorden, Zeebruge, Prague, Moscow si Oradea.
Incepand cu anul 2015, Neele Logistics, impreuna cu VAT Logistics, au fuzionat, formandu-se astfel Neele-Vat Logistics, cu o putere mare de crestere pe piata, cu un numar total de 500 de angajati, 20 filiale, in 9 tari, cu o cifra de afaceri de peste 300 mil.euro anual.
In Oradea, compania activeaza din anul 2011.