MANAGER SCHIMB

FAIST Mekatronic s.r.l.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Scopul general al postului:

Coordonarea departamentului de producţie pentru a asigura realizarea planului de producţie, monitorizând şi îmbunătăţind performanţele.

Obiectivele postului:

A. Coordonarea activitaţilor şi gestionarea resurselor în departamentul de producţie cu obiectivul de a îndeplini planul de producţie utilizând eficient resursele.

•Asigură obţinerea volumului de producţie
•Stabileşte nominal componenţa schimbului în departamente o data cu primirea planului de producţie pentru a se încadra în bugetul de ore planificat.
•Repartizează zilnic planul de producţie pe locurile de muncă.
•Organizează şi conduce sedinţe zilnice de producţie.
B. Menţine sistemul de management al calităţii în producţie

•Verifică şi asigură ca toate locurile de muncă să aibă instrucţiuni de operare şi de control.
•Planifică şi monitorizează trainingurile operatorilor pe instrucţiunile de lucru şi control.
C. Conducerea şi dezvoltarea echipei din subordine

•Supervizează toate activităţile din departamentul Producţie pe perioada schimbului.
•Stabileşte conform structurii organizatorice sarcinile şi responsabilităţile personalului din subordine, în baza fişelor de post.
•Identifică nevoile de instruire ale angajaţilor din subordine.
D. Menţinerea Sistemului 5S

•Răspunde de auditurile zilnice de 5S din fiecare departament de producţie pe perioada schimbului.
•Participă la implementarea normelor 5S în ariile de producţie.
•Participă la auditurile 5S împreună cu departamentul Calitate

CERINTE

CERINŢE:

Studii superioare – obligatoriu;

Cunoştinţe

Cursuri de management

ISO/TS

Cunoştinţe de Lean Manufacturing

Legislaţia securităţii în muncă.

Competenţe

Judecata / rezolvare a problemelor – nivel avansat

Capacitatea de a motiva - nivel avansat

Capacitatea de organizare si planificare - nivel avansat

Capacitatea de a lua decizii operationale - nivel avansat

Ms Office (Word, Excel, Power Point) - nivel mediu;

Engleză – nivel bază

Experienţa de lucru: 2-3 ani experienţă într-un post similar.

BENEFICII OFERITE

Oferta:

Salariu competitiv

Bonus anual de performanţă

Program de dezvoltare profesională

Team-buildinguri

IMPORTANT: Postul presupune un program de lucru în 3 schimburi.

FAIST este unul dintre cei mai mari furnizori independenti de componente de precizie din lume. Clientii sai sunt producatori importanti de infrastructura de retea mobila de radio si includ companii de top, cum ar fi Nokia, Powerwave, Filtronic, precum si producatori de automobile. www.faist.net