Magazioner / Reprezentant vanzari

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vinde produsele firmei atat clientilor existenti cat si posibililor noi clienti, in principal in magazin.
- Pregateste si impacheteaza marfurile pentru expedierea catre clienti.
- Aranjeaza produsele pe rafturi si in depozit, fara deteriorarea acestora.
- Confirma cantitativ comanda clientului pentru facturare.
- Verifica periodic stocurile din magazin
- Cunoaste produsele si utilitatea acestora, stiind sa informeze clientul despre toate produsele.
- Depoziteaza si transporta produsele in depozit, si participa la incarcarea pieselor in depozit sau oriunde este necesar
- Elibereaza tuturor clientilor bonuri de casa si facturi ( la cerere )
- Raspunde de mentinerea unei bune evidente a incasarilor din magazin
- Propune clientilor existenti noi comenzi .
- Receptioneaza scutere-moto si piesele second in baza procesului verbal de dezmembrare, da coduri pieselor si le fotografiaza si inregistreaza pentru a fi introduse in gestiune si pe site.
- In anumite cazuri ajuta la demontarea si pregatirea pieselor.
- Efectuează periodic confruntări între evidenţele scriptice şi cele faptice

CERINTE

- Cunostinte tehnice medii sau avansate, pasionat de auto moto
- Experienta anterioara cu magazin, depozit piese auto, moto, utilaje reprezinta un avantaj
- Cunoscator de limba Maghiara (Engleza, Italiana optional )
- Persoana proactiva, organizata, muncitoare, caracter placut, responsabila

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- 2% Bonus din vanzare proprie la magazin, dupa depasirea target-ului, dar si din vanzarile acumulate din depozit, per echipa.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!