Inginer proces

Macon SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• fundamentarea d.p.d.v. tehnic a proceselor tehnologice; stabilirea modului de operare pe toate fazele procesului tehnologic, prin intocmirea de proceduri tehnologice si instructiuni de lucru;
• controlul si adaptarea proceselor tehnologice; stabilirea si verificarea calitatii materiilor prime;
• intocmirea propunerilor de imbunatatiri tehnologice, standardizare si optimizare a tuturor operatiilor tehnologice; urmarirea imbunatatirii parametrilor utilajelor, optimizarea normelor de consum si de timp;

CERINTE

• studii superioare de specialitate "Chimia materialelor oxidice";
• experienta minim 2 ani in activitati de productie sau laboratoare in domeniul materialelor de constructie, constituie avantaj;
• engleza - nivel mediu;
• MSOffice - foarte bine;
• persoana dinamica, tehnica, cu initiativa si dorinta de perfectionare continua;
• capacitate de adaptare si reactie pozitiva, chiar si in situatii noi, neplanificate;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial dedicat (tichete de masa, decontare transport la si de la locul de munca, alte facilitati conform CCM) oportunitati de instruire si dezvoltare personala.
CV-urile se depun la sediul societatii din Oradea, str. Uzinelor Nr.12 sau per e-mail la: atocai@macon.ro, secretariat.macondeva@gmail.com. Pentru informatii suplimentare va rugam sa va adresati telefonic la nr. 0359-315130 sau 0359-315114.

Numai persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.

Lider pe piaţa producătorilor de materiale de construcţii din România, cu o activitate de 50 de ani în acest domeniu, MACON Deva şi-a dezvoltat şi consolidat această poziţie pe principii de calitate, profesionalism, seriozitate, performanţă şi respect faţă de clienţi, angajaţi şi colaboratori. Produsele noastre sunt rezultatul implementariii acestor principii şi sunt adaptate diferitelor nevoi arhitectonice, de calitate şi siguranţă. Fabricăm produse permanent adaptate nevoilor şi aşteptărilor clienţilor noştri şi nu ne oprim aici. Strategia de cercetare şi dezvoltare are ca principal obiectiv lansarea unor produse noi prin care să DEPĂŞIM AŞTEPTĂRILE partenerilor şi clienţilor noştri.