Director vanzari

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este localizat in judetul Bihor care isi desfasoara activitatea la nivel de piata inca din 2012, actualmente facand parte dintr-un mare grup de firme!
Obiectul principal de activitate al firmei este prelucrarea primara a bustenilor de lemn prin transformarea lor in produse necesare constructiilor (de exemplu: grinzi, suporti din lemn pentru acoperis, sipci, etc).

Responsabilitatile postului:
- Elaborarea si urmarirea planului de vanzari si profit;
- Identificarea directiilor de dezvoltare si promovarea de noi produse/solutii;
- Propunerea si implementarea masurilor de reducere a costurilor;
-Prospectarea pietei la nivel national si international in vederea gasirii de noi potentiali clienti;
- Elaborarea/implementarea programelor de masurare a satisfactiei clientilor;
- Asigurarea rezolvarii cerintelor clientilor;
- Stabilirea unor relatii de dezvoltare cu noi clienti;
- Realizarea si transmiterea periodica de raportari privind activitatea desfasurata.

CERINTE

- Studii superioare economice si/sau tehnice;
- Experienta anterioara in vanzari - industria lemnului constituie avantaj;
- Permis de conducere Cat.B;
- Entuziasm, creativitate si implicare;
- Nivel ridicat al abilitatilor de comunicare si negociere;
- Abilitati de vanzare/promovare a produselor companiei;
- Gandire strategica, capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitatea de a organiza, prioritiza si executa proiecte multiple cu focus pe time management si eficienta;
- Un om cu ambitie mult peste medie, pasiune pentru ceea ce face, seriozitate cu toti colaboratorii, disponibilitate pentru program prelungit, rezistenta la situatii de presiune si stres.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial deosebit;
- Autoturism + PC + telefon de firma;
- Premii raportate la realizari;
- Diurne in cazul deplasarilor;
- Contract individual de munca si/sau alt raport de colaborare (se va negocia in functie de situatie).

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!