Director vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Crearea unui portofoliu propriu de clienti si intretinerea portofoliului existent;
• Intocmirea ofertelor si a solutiilor tehnice; urmarirea ofertelor pana la negocierea contractelor si incheierea vanzarii;
• Acordarea de asistenta pre-sales clientilor si potentialilor clienti inainte si dupa vanzare, puneri in functiune, demonstratii,
• Vizitarea periodica a clientilor, prezentarea generala a companiei si prezentari specifice pe un anumit produs, prezentare de solutii noi, identificarea nevoilor si cerintelor clientului, negocierea conditiilor de vanzare si implementare.
• Pregatirea si participarea la traininguri;
• Urmareste indeplinirea planului de vanzari;
• Raportare activitate catre superiori;

CERINTE

• Cunostinte de limba engleza la nivel de conversatie;
• Permis auto cat.B;
• Capacitate de analiza si organizare, capacitate de respectare a termenelor, bune abilitati de negociere, autodidact, perseverenta, atitudine pozitiva;
• Foarte bune cunostinte operare PC – MS Office (Word, Excel, Power Point);
• Experienta in domeniul de vanzari minim 1-2 ani;
• autodeterminare, angajament, perseverenta, initiativa;
• sa aiba insusiri de personalitate: seriozitate/responsabilitate, loialitate, hotarare, adaptabilitate, autocontrol, atitudine pozitiva

BENEFICII OFERITE

-Lucru intr-un mediu tanar si dinamic;
-Experienta intr-un domeniu permanent in miscare;
-Dezvoltare profesionala, acumularea de cunostinte si dezvoltare personala;
-Salarizare atractiva, pentru cei care doresc sa lucreze;
-Instrumente de lucru necesare desfasurarii activitatii (masina, telefon, etc.)
-Traininguri pentru dezvoltare profesionala