DIRECTOR FINANCIAR-CONTABIL

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Psihoselect asista o companie nationala specializata in lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale, in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de

Locatie: Oradea

Responsabilitati:

• Organizarea si reorganizarea departamentului si a activitatilor financiar-contabile din companie;
• Realizarea si implementarea bugetelor si a centrelor de costuri si profit (P&L);
• Realizarea si implementarea sistemelor de monitorizare si control a activitatii companiei prin introducerea tablourilor de board (business analisys);
• Livrarea la timp a inregistrarilor financiar contabile;
• Inventarierea si gestionarea patrimoniului companiei in conformitate cu nevoile interne si externe ale companiei;
• Gestionarea relatiei cu bancile si furnizorii avand ca obiectiv reducerea costurilor;
• Realizarea si implementarea unui sistem de forecast si gestionare a costurilor legate de activitatea companiei;
• Realizarea managementului financiar – contabil – controlling, pentru bordul director al companiei si in special pentru Directorul General.
• Implicarea in stabilirarea directiilor strategice de actiune cu privire la:
Gestionarea si controlul patrimoniului companiei;
Controlul indicatorilor de business;
Controlul costurilor aferente activitatii companiei;
Previzionarea activitatilor si actiunilor de baza ale companiei in vederearea analizarii obiectivelor fundamentale ce trebuie realizate;
• Gestionarea performantelor membrilor echipei din departamentul coordonat.

CERINTE

• Experienta minim 5 ani intr-o pozitie de management financiar-contabil;
• Experienta in supervizarea contabila si/sau coordonarea departamentului financiar contabil, controlling;
• Experienta in gestionarea unor afaceri cu cifra de peste de 30 milioane Euro;
• Studii superioare in economie;
• Experienta intr-o pozitie de contabil autorizat/ expert contabil
• Detinerea unor certificari ACCA, MBA reprezintra un avantaj;
• Expert in analiza financiara si de risc financiar;
• Cunostinte aprofundate de legislatie financiar- contabila;
• Cunostinte avansate de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Candidatii interesati sunt invitati sa ne trasmita CV-ul la adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.