Director economic

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie nationala specializata in lucrari de constructii a cladirilor rezidentiale si nerezidentiale, in procesul de recrutare si selectie pentru pozitia de:

Responsabilitati :
Supervizeaza toate activitatile din departamentul contabil si gestioneaza performanta membrilor echipei;
Organizeaza, conduce si controleaza inventarierea anuala a patrimoniului in conformitate cu nevoile interne si externe ale companiei;
Urmareste situatia stocurilor de valori material si ia masuri pentru incadrarea in normativul total al mijloacelor circulante;
Elaboreaza si asigura implementarea politicilor si strategiilor contabile ale societatii;
Asigura intocmirea lucrarilor de inchidere lunara si calcularea principalilor indicatori economico – financiari : bilantul, contul de prifit si pierderi, situatia fluxurilor de trezorerie, notele la conturile anuale;
Livreaza la timp inregistrarile contabile;
Umareste permanent legislatia in domeniu si se asigura respectarea acesteia;
Consultanta in management contabil pentru bordul director al companiei;
Stabileste impreuna cu directorul general al companiei directiile strategice de actiune cu privire la:
§ Gestionarea si controlul patrimoniului companiei;
§ Previzionarea activitatilor si actiunilor de baza ale companiei in vederea realizarii obiectivelor fundamentale.

CERINTE

Experienta minim 5 ani intr-o pozitie de management financiar-contabil, supervizare contabila si/sau coordonare departament financiar contabil;
Experienta dobandita in cadrul unei companii cu cifra de afaceri peste 20 de mil. Euro;
Experienta intr-o pozitie de contabil autorizat/ expert contabil;
Cunostiinte solide de fiscalitate;
Studii superioare economice;
Cunostinte aprofundate de legislatie financiar- contabila.

BENEFICII OFERITE

Persoanele interesate sunt invitate sa ne trimita CV pe adresa de email: recrutare@psihoselect.ro

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.