COORDONATOR TRANSPORT

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru reprezinta un grup international de firme care are ca principal domeniu de activitate transportul de marfă intern si international, precum si expeditiile rutiere interne si internationale. Compania este in plina expansiune, cu un parc auto in continua crestere, motiv pentru care se afla in cautarea unor coordonatori de transport si agenti de vanzari servicii de transport. Daca “simti” piata transporturilor si ai abilitati de vanzare, te asteptam sa aplici pentru unul dintre posturile vacante!

Responsabilitati:
1. Asigura derularea activitatilor de intermediere in transporturi interne si internationale
2. Răspunde comenzilor şi cererilor de ofertă primite de la clienţi şi transportatori în maxim o
oră de la primirea acestora.
3. Păstrează legătura cu clienţii şi transportatorii existenţi
4. Urmăreşte încasarea creanţelor şi raportează orice probleme legate de scadenţe şi clienţi
5. Se asigură de corectitudinea conţinutului comenzilor de transport
6. Intocmeşte dosare clienţilor care nu au achitat debitul
7. Încheie contracte cu clienţii care au mai multe comenzi
8. Găseşte soluţii optime de desfăşurare a transporturilor şi comunica soluţiile alese către clienţi şi superiorilor direcţi.
9. Organizază transporturile în cele mai bune condiţii, cu respectarea calităţii şi termenelor cerute de standardele firmei.
10. Optimizează costurile legate de activitatea de transport şi intermediere.
11. Prognozează cheltuielile aferente departamentului.
12. Realizează rapoartele de activitate conform cerinţelor managementului.
13. Respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si
international de marfuri

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului :
1. Rezistenta la stres,
2. Capacitate de negociere,
3. Putere de organizare si incadrare in termene-limita.

Cerinte eliminatorii necesare ocupării postului :
1. Permis categoria “B”
2. Operare PC: Excell, Word, PowerPoint
3. Cunosterea limbii engleze si maghiare, scris si vorbit, nivel avansat
4. Abilitati de conducere/ coordonarea unei echipe
5. Devotament, dinamism, entuziasm fata de activitatea desfasurata
6. Abilitati de analiza si evaluare a situatiilor si persoanelor
7. Orientare spre obtinerea rezultatelor
8. Spirit de echipa
9. Foarte bune abilitati de comunicare
10. Foarte bun negociator
11. Disponibilitate de a se dezvolta continuu din punct de vedere profesional.

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
1. Pachet salarial atractiv
2. Transport: asigurat de angajator
3. Bonuri de masa
4. Program de lucru: 8.30 – 17.00

Contact de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro. Doar candidatii selectati vor fi contactati.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!