Coordonator Productie - Oradea

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Supervizeaza si coordoneaza activitatile din departamentul de productie
Organizeaza si planifica activitatii de productie
Urmareste si optimizeaza proceselor tehnologice
Coordoneaza procesele de asigurare a calitatii in activitatea de productie, conform procedurilor existente
Asigura buna desfasurare a ciclului de productie : materii prime, ordine de fabricatie, scule si dispozitive
Verifica stadiul productiei, raportat la planingul existent ; ia decizii si masuri de corectare a eventualelor deficiente care duc la intarzieri de livrare;
Realizeaza rapoarte si este responsabil de gestiunea productiei
Participa la sedintele de productie si management
Raporteaza saptamanal directorului general situatia si stadiul productiei ; identifica lipsuri sau deficiente in organizare care au dus la eventuale intarzieri in livrari
Implementeaza solutii tehnice de optimizare si eficientizare a fluxului tehnologic

CERINTE

Studii superioare in domeniul tehnic
Experienta de 2-3 ani pe o pozitie similara (sef schmib, sef sectie, sef sector productie)
Experienta in coordonarea activitatii de productie
Cunostinte avansate de MS Office.
Abilitati dezvoltate de coordonare si people management
Persoana organizata, cu abilitati bune de comunicare, cu initiativa si orientata spre rezultate