Area Sales Engineer

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru este o companie specializata in servicii si consultanta tehnica la nivel foarte inalt, cu un grad ridicat de specializare in furnizarea de solutii tehnice de top pe piata romaneasca.
Cautam o persoana pentru pozitia de Area Sales Engineer pentru zona Oradea si o persoana pentru zona Timisoara/Arad.

Responsabilitati:
- Contacteaza clientii si identifica necesitatile specifice aplicatiilor industriale
- Sustine demonstratii tehnice, promoveaza si vinde produsele din portofoliul companiei (scule electrice, pneumatice, hidraulice, scule aschietoare, instrumente de masura, masini unelte)
- Ofera clientilor consultanta tehnica
- Negociaza contractele de vanzare
- Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti
- Isi insuseste cunostintele tehnice si comerciale pentru fiecare gama de produse
- Diviziile de produse si servicii:
-. Masini unelte si instrumente de masurare – EMCO FAMUP, DORRIES, MECOF, MITUTOYO, SMW AUTOBLOK.
- Scule aschietoare – SANDVIK COROMANT, REIME, NORIS, JBO
- Masini si utilaje – DANOBAT, GEKA, CMA, CEVISA, FEIN, LENOX, INGERSOLL RAND
- Mentenanta industriala – HENKEL, BAHCO, BOSCH, PLARAD, PEGAS GONDA, PEDRAZZOLI, RIDGID, GRIT, ASEIN, WSG.

CERINTE

- Studii superioare tehnice (Inginer mecanic, TCM)
- Experienta in productie sau mentenanta - prelucrari prin aschiere / programator CNC / reparatii / intretinere utilaje, sau pe vanzari de profil
- Permis de conducere categoria B, disponibilitate pentru deplasari in zona alocata
- Cunostinte operare PC
- Cunostinte comerciale
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Persoana responsabila, cu initiativa, sociabila, orientata catre obtinerea de rezultate

BENEFICII OFERITE

Masina , laptop, telefon de servici, decontari in interes de serviciu
Parte fixa negociabila in functie de experienta, si comision din vanzari

Contact de luni pana vineri, intre orele 8.00 si 16.00 la telefon: 0728.572.880 sau
e-mail: recrutare@publiceuroconsulting.ro
Doar candidatii care corespund sunt selectati pentru stabilirea unui interviu.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!