Angajam Inginer programator masini unelte

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilităţi :
- Proiectarea modelelor 3D pentru piese forjate (forjat rece F.R. si forjat cald F.C.) si a modelelor 3D pentru matrite de forjat;
- Calculul proprietatilor de masa pentru piese forjate (greutate, volum, centru de greutate ;
- Analiza unghiurilor de extragere a piesei din matrita (diagrama in culori a unghiurilor de extagere) si propuneri de modificare a lor, daca este cazul;
- Proiectarea de programe CNC de prelucrare (2D si 3D) pe masini unelte echipate cu CNC (strunguri si centre de prelucrare) si calculul timpilor de prelucrare;
- Testarea si optimizarea programelor CNC de prelucrare;
- Proiectare si realizarea programelor CNC pentru electrozi de electroeroziune;
- Realizarea de programe CMM pentru masina de masurat 3D;
- Asigurarea instruirii inginerilor mecanici proiectanti din societate, privind utilizarea diferitelor programe (software) de calculator pentru proiectare si programare a masinilor unelte.

CERINTE

Aptitudini necesare ocupării postului :
- abilitati tehnice
- bun organizator si coordonator
- persoana responsabila
- bune abilitati de comunicare

Cerinţe necesare ocupării postului:
- Studii superioare de specialitate
- Experienta profesionala minim 5 ani

Alte atributii si responsabilitati :
- Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor efectuate la termenele limita;
- Mentine in buna stare aparatura pe care o utilizeaza;
- Pastreaza confidentialitatea informatiilor pe care le detine.

BENEFICII OFERITE

Se oferă :
Salariu atractiv.

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!