Angajam controlor tehnic calitate metale neferoase!

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajatorul este o companie straina de renume pe piata internationala, avand ca domeniu de activitate turnarea si prelucrarea componentelor de aluminiu pentru industria automotive. Printre cei mai importanti clienti se numara: Bosch, Continental, Volkswagen, Siemens si Alcatel.

Responsabilitati:
- Urmareste respectarea tehnologiei de fabricatie si a standardelor interne de calitate
- Verifica si calibreaza intreaga gama de echipamente de inspectie, masurare si incercare din cadrul compartimentului si din sectia de productie
- Inspecteaza materialele care intra in procesul de productie si marcajele acestora, in conformitate cu tehnologia de fabricatie si standardele interne de calitate
- Inspecteaza produsele pe tot parcursul procesului de fabricatie si completeaza intreaga gama de fise de masuratori
- Colecteaza si arhiveaza toate fisele de masuratori de pe tot parcursul executiei produselor
- La orice neindeplinire a standardelor interne de calitate si / sau a tehnologiei de fabricatie va intocmi liste de neconformitati
- Se informeaza permanent si isi insuseste gama de produse fabricate de societate, parametrii de fabricaţie, materiile prime şi materialele care intra in procesul de fabricatie si etichetele de insotire a produselor fabricate

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului :
- Persoana organizata si cu atentie ridicata la detalii
- Persoana dinamica si care se integreaza usor in echipa
- Capacitate decizionala
- Rezistenta la stres
- Dexteritate manuala

Cerinte necesare ocuparii postului :
- Studii medii/profesionale/superioare in domeniul tehnic
- Minimum 2 ani experienta constituie avantaj
- Cunoasterea caracteristicilor materiilor prime (metale neferoase)
- Cunostinte in folosirea utilajelor cu comanda numerica (CNC)

BENEFICII OFERITE

Se ofera :
- Pachet salarial motivant
- Tichete de masa

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!