AGENT VANZARI SERVICII TRANSPORT

PUBLIC EUROCONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru reprezinta un grup international de firme care are ca principal domeniu de activitate transportul de marfă intern si international, precum si expeditiile rutiere interne si internationale. Compania este in plina expansiune, cu un parc auto in continua crestere, motiv pentru care se afla in cautarea unor coordonatori de transport si agenti de vanzari servicii de transport. Daca “simti” piata transporturilor si ai abilitati de vanzare, te asteptam sa aplici pentru unul dintre posturile vacante!

Responsabilitati:
1. Prospecteaza piata pentru identificarea potentialilor clienti; initiaza si mentine relatiile comerciale, identifica nevoile clientilor si lanseaza oferte.
2. Agentul negociaza contractele si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
3. Cresterea cotei de piata a serviciilor oferite de firma
4. Urmareste cautarea si atragerea permanenta de noi clienti;
5. Stabileste si dezvolta o relatie profesionala cu clientii societatii;
6. Intocmeste lunar rapoarte privind situatia vanzarilor de servicii, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
7. Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti;
8. Participarea activa la sedinte interne si colective, impreuna cu clientii si partenerii, cand este cazul.
9. Cunoasterea foarte bine a ofertei firmei noastre de transport
10. Comunicare cu superiorii, colegii, informandu-se permanent, in cazul in care nu intelege suficient de bine oferta firmei sau apar probleme in actul de vanzare servicii
11. Urmareste ca platile datorate de client sa fie efectuate la termenul scadent.

CERINTE

Aptitudini necesare ocuparii postului :
1. Rezistenta la stres,
2. Capacitate de negociere,
3. Putere de organizare si incadrare in termene-limita.

Cerinte eliminatorii necesare ocuparii postului :
1. Experienta in vanzari minimum 1 an
2. Limba engleza si maghiara – scris si vorbit, nivel avansat
3. Absolvent studii superioare;
4. Disponibil pentru deplasari intern / extern, 50 % din programul de munca
5. Posesor permis de conducere – categoria B
6. Cunostinte de operare PC (Word, Excel, PowerPoint, Internet);
7. Foarte bun negociator
8. Disponibilitate pentru a invata oferta de servicii astfel incat sa poata raspunde concret si la obiect intrebarilor clientului
9. Capacitate de intelegere verbala si de exprimare orala;
10. Comportament analitic, cu puternice capacitati de sinteza;
11. Comportament de libera initiativa exprimat prin abordarea si solutionarea originala a unor probleme existente
12. Cresterea –in cel mai scurt timp – a cotei de piata a serviciilor oferite de firma
13. Rezistenta la stres
14. Abilitati de conducere/ coordonare a unei echipe
15. Capacitatea de organizare si prioritizare activitati

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
1. Pachet salarial atractiv
2. Transport : masina de serviciu
3. Bonuri de masa
4. Program de lucru 8.30 – 17.00 (care poate diferi in functie de deplasari)

Public Euroconsulting te ajuta sa faci fata noilor provocari din cadrul pietei muncii, in continua evolutie.
Noi reinventam serviciile de recrutare si incercam sa fim aproape de clientii si candidatii nostri, oferindu-le sfaturi pentru a lua cele mai bune decizii.
Activitatea desfasurata de noi, ne recomanda ca specialisti in recrutare pentru toate domeniile de activitate in tara si strainatate, pentru/si din strainatate.
Public Euroconsulting identifica posibilitatile existente si potentiale din cadrul pietei muncii si face ca totul sa devina mai rapid, mai sigur si mai eficient!
Public Euroconsulting aproape de COMPANIA TA, aproape de TINE!