Agent de turism -locatia Oradea

Sc Filadelfia Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vanzarea pachetelor turistice (rezervari de bilete, incasarea si urmarirea platilor);
- Gestionarea unui portofoliu de clienti pentru judetul Bihor si atragerea de noi clienti.
- Raspunde pentru desfasurarea si finalizarea cu succes a contractelor turistice angajate.
- Atingerea targetului de vanzari lunar;
- Participare la Infotrip-uri precum si diverse targuri si expozitii de profil in tara si in strainatate

CERINTE

- Studii superioare de specialitate in domeniul turismului;(reprezinta un avantaj) si/sau detinator brevet turism sau certificat care sa ateste absolvirea unui curs de specializare ca agent turism
- Experienta de minim 1 an într-o agentie de turism (exclus pensiuni turistice si hoteluri)
- Cunoasterea pietei de produse turistice si a particularitatilor acesteia
- Disponibilitate pentru program flexibil si pentru deplasari

Calitati fizice si psihice:
- Aspect fizic placut si ingrijit
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Bune abilitati organizatorice, dinamism, seriozitate, initiativa;
- Aptitudini de lucru în echipă, abilitatea de a prioritiza
- Atitudine pozitivă, rezistenţă la stres.

DESCRIEREA FIRMEI

Turism intern si extern