Coordonator Tehnic Auto/ Sef Coloana Auto

Licurici Impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Verifica buna functionare a masinilor si utilajelor din punct de vedere tehnic;
- Gestioneaza parcul auto al societatii;
- Asigura eficientizarea activitatii de transport auto;
- Identifica furnizorii de servicii auto, creeaza si lanseazä cereri de oferta catre acestia si evalueaza ofertele primite;
- Solicita efectuarea de servicii auto, de catre furnizor, evalueaza serviciile auto prestate si daca este cazul solicita refacerea lucrarii (la acelasi furnizor);
- Verifica conformitatea comanda-factura-deviz-contract, corecteaza neconformitatile;
- Se ocupa de obtinerea omologarii / identificarii RAR/certificatului de inmatriculare pentru autoturismele din parcul auto;
- Se preocupa de efectuarea in conditii optime a inspectiei tehnice auto periodice pentru autoturismele din parcul auto si primeste rezultatele ITP;
- Este responsabil de obtinerea RCA pentru parcul auto;
- Inscrie documentele in registrul auto;
- Programeaza service-ul auto pentru autoturismele din parcul auto;
- Intocmeste documentatia necesara in cazul reparatiilor care se fac pe cheltuiala asiguratorului si urmareste recuperarea integrala a sumelor prevazute in notele de constatare;
- Notifica la Trezorerie daunele auto totale;
- Asigura predarea-primirea autovehiculelor catre si de la utilizatori;
- Actualizeaza evidenta parcului auto;
- Programeaza service-ul auto pentru parcul auto;
- Se ocupa de verificarea saptamanala a parcului auto;
- Se ocupa de incheierea contractelor interne de utilizare auto;
- Se ocupa de efectuarea instructajului de utilizare parc auto;
- Emite cererile de cheltuieli specifice activitatii parcului auto;
- Tine evidenta la zi a fiselor auto pentru autovehiculele din parcul auto;
- Intocmeste saptamanal rapoarte de activitate si le prezinta Directorului General.

CERINTE

- Studii medii sau universitare de profil auto
- Cunostinte si minim de experienta in coordonarea unui parc auto
- Atitudine pozitiva, constructiva si cu excelente abilitati de comunicare
- Rationament sanatos bazat pe o judecata corecta
- Capacitate de a lucra multi-tasking si bun finalizator

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant
- Ambianta si mediu de lucru placut
- Oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

LICURICI IMPEX SRL este cel mai important distribuitor regional in zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

• Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!
• Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.
• Managerii de top ai companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.