Soferi C+E INTERN – containere maritime - OLANDA

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Soferi C+E INTERN
– containere maritime
Rotterdam -OLANDA

Locatie: Rotterdam
Data de incepere: Urgent

Descriere:
Este un loc de muncă într-o companie în care toți șoferii sunt tratați și respectați bine de proprietarul companiei. Locul de muncă în sine este acela de a ridica containere maritime (70% din timp în regiunea Rotterdam) și de a le aduce la destinațiile clientului în Olanda (uneori sunt posibile călătorii mai lungi).
De regula sunt 8 adrese pe zi, asta insemnand o mulțime de manevre, hârtii, verificarea încărcăturii sigiliile de pe containere).
Este posibil să lucrați până la 60 de ore pe săptămână.
Se ofera asigurare de sanatate si cazare contra cost (aproximativ 100 €, - net / săptămână).
Șoferul este asigurat în întreaga Europă și poate să-și folosească asigurarea medicală oriunde în Europa.
Programul încep mai ales între orele 4.00 și 6.00.
Comunicarea cu soferul se realizeaza printr-un telefon și prin intermediul computerului Board TransiX + carrierweb.
Camioanele nu depășesc 4 ani, toate sunt Euro 6.
Toți șoferii înainte de angajare trebuie să sustina un test de conducere în care sunt testate urmatoarele abilități: siguranța, abilitatea de schimbare a vitezelor, conducerea economică, conectarea cablurilor, încuietori etc.

CERINTE

Cerinte:
- Experienta C+E minim 12 luni, card tahograf, atestat marfa, ADR (avantaj);
- Experienta ccontainere maritimie (avantaj);
- Nivel conversational de limba engleza;
- Masina proprie ( pentru deplaseara de la cazare catre locul de munca);
- Disponibilitatea de a incepe munca imediat.

Brains Consulting nu percepe taxe sau comisioane de la aplicanti!

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Contract semnat cu angajatorul Olandez;
- Salariu incepand cu € 11,67 euro/ora lucrata ( ora de condus+ ora de incarcare sau descarcare),
- Se lucreaza intre 08 si 12 ore pe zi;
- Ore suplimentare platite cu pana la 200%;
- Salariu lunar NET: 2500-2700 EURO;
- Cazare + asigurare platita de catre candidat ( aprox 400 euro/luna).
- VENIT lunar NET estimat : 2200 EURO.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.